Przeczytaj nasz

Blog

Ciekawe artykuły i praktyczne porady dotyczące ciąży, zdrowia i opieki nad maluchami.
08. 02. 2024

Tryb Dzień i Noc

Monitor oddechu BM-03 jest wyposażony w czujnik optyczny wykrywający dzień i noc lub ciemność. W rezultacie diody LED alarmu świecą w nocy z mniejszą intensywnością niż w ciągu dnia, co pomaga rodzicom spać spokojnie.

Jeśli jednak niania elektroniczna z kamerą noktowizyjną zostanie włączona w tym samym czasie, gdy BM-03 jest używana w nocy, może to mieć wpływ na działanie trybu Dzień/Noc. Oświetlenie podczerwone kamery jest niewidocznym źródłem światła dla ludzkiego oka, ale czujnik optyczny w urządzeniu wykrywa je jako światło otoczenia. W związku z tym diody LED sygnału mogą świecić z większą lub nawet pełną intensywnością, jak w świetle dziennym, nawet w pozornej ciemności. Fakt ten nie wpływa na monitorowanie oddechu, ale może przeszkadzać rodzicom przed zaśnięciem.

Jeśli w sypialni znajduje się łóżeczko, w którym śpi dziecko, zalecamy wyłączenie elektronicznej niani z kamerą na noc. W ten sposób BM-03 zareaguje prawidłowo zmniejszając intensywność światła.

#
19. 09. 2022 Produktový rádce
Nanny ma siostrę, czym się wyróżnia i dlaczego warto ją wybrać?
Więcej

Słownik pojęć

Zespół Alte

Przed śmiercią dziecka z powodu zespołu nagłej śmierci łóżeczkowej (SIDS) występuje zespół Alte. Dziecko nie oddycha, jest blade, nadmiernie się poci i przypomina szmacianą lalkę. W takiej sytuacji możemy je uratować jeśli będziemy w pobliżu.

Więcej
Powrót do bloga