Przeczytaj nasz

Blog

Ciekawe artykuły i praktyczne porady dotyczące ciąży, zdrowia i opieki nad maluchami.
01. 09. 2023

Automatyczne wykrywanie odstawienia dziecka ostrzega o konieczności wyłączenia monitora

Z monitorem oddechu większość mam spotyka się praktycznie już w szpitalu położniczym. Od czasu do czasu dźwięk alarmu niani BM-02 odbija się echem po szpitalnym korytarzu, ponieważ jeśli wyjmiesz dziecko z łóżeczka i nie wyłączysz urządzenia, myśli ono, że dziecko przestało oddychać i włącza alarm. To właśnie mieliśmy na myśli, opracowując nowy model BM-03 Nanny, który posiada funkcję automatycznego wykrywania wyjęcia dziecka z łóżeczka.

Wykrywanie wycofania to funkcja, która ostrzega o konieczności wyłączenia monitora na czas, aby uniknąć uruchomienia alarmu. Dziesięć sekund po podniesieniu dziecka pomarańczowe światło zacznie migać i rozlegną się trzy ciche sygnały dźwiękowe. Masz teraz siedem sekund, czyli mnóstwo czasu, aby wrócić do łóżeczka i wyłączyć urządzenie, zanim rozlegnie się alarm wstępny, a następnie głośny alarm.

#
17. 01. 2024 Produktový rádce
BM-03 ostrzega, gdy zapomnisz włączyć monitor
Więcej

Słownik pojęć

Bezdech senny

Termin bezdech senny odnosi się do zaburzenia, które wiąże się z utratą oddechu lub mniej intensywnym oddechem podczas snu. U dzieci takie problemy wynikają z niedorozwoju ośrodka oddechowego w mózgu. Jeśli przerwa jest zbyt długa, może spowodować zespół Alte i ostatecznie zespół nagłej śmierci łóżeczkowej (SIDS).

Więcej
Powrót do bloga