Przeczytaj nasz

Blog

Ciekawe artykuły i praktyczne porady dotyczące ciąży, zdrowia i opieki nad maluchami.
19. 09. 2022

Nanny ma siostrę, czym się wyróżnia i dlaczego warto ją wybrać?

Nanny BM-02 troszczyła się o setki tysięcy dzieci. Po latach w końcu doczekała się młodszej siostry, która posiada nowe inteligentne funkcje - BM-03. Nie oznacza to jednak, że BM-02 stała się bezużyteczna. Starsza siostra jest doświadczonym modelem, który znakomicie sprawdził się na rynku. W tym artykule dowiesz się co wyróżnia młodszy model BM-03.

Nanny to certyfikowany monitor oddechu przeznaczony do użytku w placówkach medycznych oraz w zaciszu domowym. Ostrzega w przypadku zatrzymania oddechu, które może wystąpić u dzieci z powodu zadławienia lub zespołu nagłej śmierci niemowląt (SIDS). Ostrzega również o zmniejszeniu częstotliwości oddychania uruchamiając głośny alarm.

Monitor oddechu składa się z elektronicznej jednostki kontrolnej oraz podkładki sensorycznej z wrażliwym czujnikiem, którą umieszcza się pod materacem. Tą funkcję spełniają oba typy monitorów oddechu. Na filmie Jak se vyrábí monitor dechu Nanny możesz zobaczyć z jaką starannością wykonany jest każdy monitor.

W trosce o bezpieczeństwo Waszego dziecka możecie teraz dokonać wyboru. Czeska firma Jablotron wprowadza na rynek kolejny model popularnego monitora oddechu Nanny. Nowy model Nanny BM-03 bazuje na niezawodności modelu BM-02 i oferuje kilka dodatkowych funkcji. Dla lepszego zilustrowania różnic posłużymy się analogią do telefonów komórkowych.

Na rynku dostępne są różne modele telefonów komórkowych. W zasadzie są podobnej jakości, na pewno z każdego z nich zadzwonisz i wyślesz sms. Ale mają też inne funkcje. Zależy więc od Waszych potrzeb, czy chcecie korzystać z czegoś dodatkowego, czy wystarczy Wam ta podstawa. I to jest dokładnie różnica między modelami Nanny BM-02 i BM-03.

Oba niezawodnie monitorują sen Waszego dziecka. Model BM-03 idzie jednak z duchem czasu i oferuje kilka funkcji zwiększających komfort użytkowania. Poniżej przedstawimy je po kolei. Główna różnica polega na przykład na tym, że nowszy typ jest bardziej czuły i może monitorować oddech dzieci ważących już 1 kg. BM-02 przeznaczony jest dla dzieci o wadze od 2 kg. Jednak oba typy można oczywiście stosować w inkubatorach.

Ostrzeżenie o niewłączeniu monitora

Przede wszystkim należy wspomnieć o unikatowej funkcji - wykrywaniu umieszczenia/wyjęcia dziecka z łóżeczka. Urządzenie poinformuje Was, że umieściliście dziecko w łóżeczku, ale zapomnieliście włączyć monitor. Oczywiście BM-03 posiada również inną funkcję, jaką jest wykrywanie wyjęcia dziecka z łóżeczka. Przyznam, że rodzice czasem dostają od tego zawału, ale to dowód na to, że monitor działa tak, jak powinien – alarm włącza się, gdy nie wykryje ruchu, a tym samym oddechu dziecka. Rodzice potrzebują tej funkcji, aby mogli spokojnie spać.

Nocna lampka

Praktyczną nowością modelu BM-03 jest zintegrowana lampka nocna, która oświetla przedni panel urządzenia przez 30 sekund, dzięki czemu nie musicie używać innego źródła światła w pokoju do wzrokowej kontroli dziecka. Jeśli ponownie w ciągu 20 sekund naciśniesz przycisk lampy, wydłużysz czas świecenia. Nie musisz korzystać z innego oświetlenia w pomieszczeniu. Jeśli nie naciśniesz przycisku, intensywność światła będzie się stopniowo zmniejszać.

Komfort termiczny dziecka

Istotną innowacją jest zintegrowany czujnik temperatury w jednostce kontrolnej. Przegrzanie pomieszczenia jest jednym z czynników ryzyka SIDS. Czujnik nie reaguje, gdy temperatura pomieszczenia mieści się między 16,5°C a 28°C. Kontrolka temperatury miga jeśli temperatura jest poniżej lub powyżej tych wartości. Jeśli temperatura jest niższa, czujnik miga na niebiesko. Jeśli temperatura przekroczy limit, wskaźnik miga na pomarańczowo. Wówczas należy obniżyć temperaturę w pokoju, aby dziecko się nie przegrzało.

Tryb dzienny i nocny 

Nowy monitor Nanny BM-03 automatycznie rozpoznaje dzień lub noc i odpowiednio dostosowuje intensywność świecenia diod sygnalizacyjnych. W nocy będą świecić mniej intensywnie niż w dzień. Ucieszy to szczególnie tych z Was, którzy są wrażliwi na jakiekolwiek światło podczas snu.

Dwie podkładki w jednym monitorze 

Do jednego monitora BM-03 można podłączyć dwie podkładki. Podkładkę można nabyć osobno jako część zamienną pod oznaczeniem BM-03D lub w korzystnym zestawie. Mniej więcej do 6 miesiąca wystarczy używać jednej podkładki sensorycznej. Gdy dziecko zacznie się poruszać w łóżeczku można umieścić drugą podkładkę i podłączyć ją do tej samej jednostki kontrolnej. Zawiera ona dwa gniazda do podłączenia podkładki. Nie ma znaczenia, w jakiej kolejności podłączysz podkładki. Gniazda są takie same. 

Do momentu wykorzystania drugiej podkładki możesz ją zostawić w drugim łóżeczku w domu lub u innego opiekuna (na przykład u dziadków) i podróżować tylko z jednostką kontrolną. Oszczędza to miejsce w bagażu i zmartwienia, że zapomnicie podkładki.

Ostrzegamy, że jeżeli macie bliźnięta, każde dziecko potrzebuje własną jednostkę kontrolną. Do jednej jednostki kontrolnej nie możecie podłączyć dwóch podkładek, które znajdują się w różnych łóżeczkach!

Wiek podkładki 

Nowością jest również funkcja rejestrowania liczby godzin użytkowania monitora. Jeśli zaistnieje prawdopodobieństwo, że podkładka przekroczyła określony czas użytkowania, podczas każdego autotestu trzykrotnie rozlegnie się sygnał ostrzegawczy, który będzie uruchamiany po każdym włączeniu urządzenia. Termin przydatności do użycia podkładki to 2 lata. Data przekazania podkładki do użytku jest ważna dla określenia daty ważności. Dzieje się tak, ponieważ czujnik w podkładce może się z czasem zużywać i tracić czułość. Istnieje ryzyko, że wówczas pojawią się fałszywe alarmy, które niepotrzebnie martwiłyby rodziców.

Na który się zdecydować?

Który wybrać? Nie możesz zdecydować, który z nich jest dla Ciebie odpowiedni? Oba monitory oddechu wykonane są z najwyższą starannością. Nanny BM-02 przeznaczona jest dla tych, którzy lubią sprawdzone rzeczy i są zadowoleni z podstawowych funkcji urządzenia. Nanny BM-03 przypadnie do gustu tym, którzy lubią designerskie produkty, różne techniczne gadżety i chętnie dopłacają za dodatkowe funkcje. Jedyna sytuacja, w której zdecydowanie powinniście kupić Nanny BM-03, jest wtedy, gdy dziecko ma znacznie niższą wagę urodzeniową. Nanny BM-03 posiada tak wrażliwy czujnik, że potrafi rozpoznać oddech dzieci ważących już tylko 1 kg.

#
01. 09. 2023 Péče o nejmenší
Automatyczne wykrywanie odstawienia dziecka ostrzega o konieczności wyłączenia monitora
Więcej
Atrakcyjny zestaw
WOLNY
750,00 zł

Unikatowy produkt renomowanego czeskiego producenta monitorów oddechu Nanny. Nowy model BM-03 jest odpowiedni dla niemowląt o niskiej masie urodzeniowej już od 1 kg.

23279

Słownik pojęć

Produkcja Nanny

Monitor oddechu Nanny produkowany jest w Czechach, a proces produkcji jest ściśle monitorowany. Ze względów higienicznych obszar produkcji monitorów oddechu jest oddzielony od innych obszarów produkcyjnych. Zachęcamy do obejrzenia filmu, który pokazuje nasz zakład produkcyjny.

Więcej
Powrót do bloga